środa, sierpień 17, 2022
Follow Us
czwartek, 20 luty 2014 15:29

10 miesięcy pozbawienia wolności

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
10 miesięcy pozbawienia wolności fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Jaktorowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież bram wjazdowych na teren posesji w miejscowości Sade Budy.

Funkcjonariusze ustalili, że Tomasz M. i Artur J. sprzedali skradzione mienie na dwóch różnych skupach złomu. Mimo szybkiej reakcji policjantów udało odzyskać się tylko jedną skradzioną bramę. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jaktorowie zostali poinformowani przez pokrzywdzonego o kradzieży bramy wjazdowej do jego posesji. Natychmiast udali się do punktu skupu złomu, gdzie zgłaszający rozpoznał swoją własność. Mundurowi zabezpieczyli skradzioną bramę i ustalili osobę, która dokonała jej sprzedaży. Pod ustalonym adresem policjanci zatrzymali 29-latka, którego dane widniały w dokumentach ze skupu złomu.

Ponadto, w trakcie trwania wykonywanych czynności służbowych, dzielnicowy ustalił, że z terenu drugiej posesji została skradziona kolejna brama wjazdowa. Policjanci natychmiast dokonali sprawdzenia pozostałych punktów skupu złomu. Podczas kontroli ustalili drugiego mężczyznę biorącego udział w kradzieży. Okazał się nim 21 – letni Artur J., który również został zatrzymany. Za sprzedaż obu bram w punktach skupu złomu mężczyźni otrzymali łącznie około 220 zł. Podczas przesłuchania obaj przyznali się do winy i poddali dobrowolnie karze. Zostali również objęci dozorem kuratora.

a