niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
środa, 19 luty 2014 11:26

Skradziony w Niemczech bentley odzyskany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Skradziony w Niemczech bentley odzyskany fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP oraz Wydziału Realizacyjnego stołecznej Policji przy współpracy z berlińską Policją odzyskali skradzionego w Niemczech bentleya. W działaniach na miejscu uczestniczyli również funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej Policji. Wykorzystano także policyjny śmigłowiec.

Na posesji w powiecie włocławskim zatrzymano mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą. Niewykluczone są dalsze zatrzymania. Sprawa jest rozwojowa.

Od lat polscy i niemieccy policjanci prowadzą wspólne działania wymierzone w środowisko złodziei samochodowych. W ich zainteresowaniu są zarówno auta kradzione w Polsce, jak i w Niemczech. W każdej tego typu sprawie liczy się szybkie i sprawne działanie. Niezwykle istotne jest także bezpieczeństwo osób postronnych.

Aby odzyskać skradzionego za zachodnią granicą bentleya, do akcji włączyli się policjanci stołecznej „samochodówki" i wydziału realizacyjnego. Swoją pomocą służyli koledzy z Berlina. W działaniach na miejscu wykorzystano policyjny śmigłowiec. Auto poruszało się w stronę Włocławka. Trzeba było działać zdecydowanie, ale niezwykle ostrożnie. Policjanci musieli pamiętać, że ich działanie nie może stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa dla innych użytkowników drogi. Dlatego też, gdy tylko obserwowane auto wjechało na posesję w powiecie włocławskim, przystąpiono do działania.

Na miejscu policjanci odzyskali skradzionego bentleya. Zatrzymano też mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Sprawa jest rozwojowa.

Materiały sprawy zostaną teraz przekazane lokalnej jednostce Policji.

a