poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
wtorek, 18 luty 2014 11:51

Sfałszowali dokumenty na leasing samochodów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sfałszowali dokumenty na leasing samochodów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali cztery osoby, które przed podpisaniem umów leasingowych na dwa samochody osobowe, vw passata i peugeota, przedłożyły w firmie leasingowej sfałszowane dokumenty.

Wszyscy zatrzymani w prokuraturze usłyszeli zarzuty usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez firmę. Mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą podczas realizacji sprawy związanej z oszustwami w obrocie gospodarczym zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przedłożyli w firmie leasingowej jako autentyczne, sfałszowane dokumenty, mające istotne znaczenie dla podpisania umów leasingu na vw passata i peugeota, o wartości 144 600 złotych.

Prokurator na wniosek prowadzących sprawę policjantów przedstawił 32-letniemu Mariuszowi W., 40-letniemu Jarosławowi B., 48-letniemu Jackowi W. i 60-letniemu Andrzejowi K. zarzuty dotyczące usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez firmę leasingową .

Jednocześnie do sądu został skierowany wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Najbliższe trzy miesiące wszyscy czterej mężczyźni spędzą w zakładzie karnym.

Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduję karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

a