wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
piątek, 14 luty 2014 14:59

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podejrzany o usiłowanie zabójstwa fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa konkubiny. To prawdopodobnie Tomasz T. zadał kobiecie liczne ciosy nożem. Świadkiem tragedii była 4-letnia dziewczynka, córka pary. 26-latek prawdopodobnie usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek wcześnie rano w jednym z mieszkań przy ulicy Jana Pawła II. Około godziny 5:45 dyspozytor pogotowia ratunkowego otrzymał telefon od Adama T., który opowiadając o tym, co się stało poprosił o pomoc dla konającej kobiety. Przybyli na miejsce śródmiejscy policjanci zatrzymali agresywnego i niestosującego się do wydawanych poleceń Tomasza T.

Policjanci zaopiekowali się roztrzęsioną dziewczynką, którą chwilę później pogotowie zabrało na badania. Do szpitala w ciężkim stanie trafiła także zakrwawiona 26-latka.

To prawdopodobnie Tomasz T. zadał swojej konkubinie kilkanaście ciosów nożem. Kobieta miała rany kłute i cięte, przez które straciła bardzo dużo krwi. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów pracujących przy tej sprawie para wraz ze swoim dzieckiem, które było świadkiem tragedii przyjechała do stolicy na kilkudniowy urlop.

Nie wiadomo, co sprawiło, że tego ranka w wynajętej kawalerce doszło do tak dramatycznych wydarzeń. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

a