sobota, maj 18, 2024
Follow Us
czwartek, 13 luty 2014 15:29

Wpadł „Drewniak” i „Trynek”

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wpadł „Drewniak” i „Trynek” fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o kradzieże samochodów. To dalszy ciąg działań mających na celu likwidację grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami aut marek japońskich.

Daniel D. i Krzysztof G. zostali zatrzymani w trakcie pościgu, gdy usiłowali przebić się przez policyjną blokadę. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali innych członków grupy. Paweł P. ps. „Sklejka", Tomasz K. i Andrzej Sz. ps. "Szczur" decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Od początku roku policjanci ze stołecznej samochodówki prowadzili działania mające na celu rozbicie grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami luksusowych samochodów japońskich marek. Pojazdy po kradzieży były demontowane na części przez tzw. rozbieraków. Następnie części trafiały za pośrednictwem paserów do klientów.

Działania operacyjne policjantów pozwoliły na poznanie zasad działania grupy i roli, jaką odgrywały w niej poszczególne osoby. Z ustaleń wynikało, że ich liderem jest mężczyzna o pseudonimie „Drewniak", zatrzymywany już wcześniej przez policjantów. W grudniu ubiegłego roku opuścił areszt śledczy. Pierwsze zatrzymania miały miejsce w ubiegłym tygodniu.

30-letni Paweł P. ps. „Sklejka", 31-letni Tomasz K. oraz paserzy 34-letni Michał K. i 45-letni Andrzej Sz. ps. „Szczur" wpadli we wtorek (4 lutego), kiedy przeprowadzili do dziupli skradzioną na terenie Targówka hondę civic. Wszyscy są bardzo dobrze znani policji. Już wcześniej byli wielokrotnie zatrzymywani w związku z kradzieżami pojazdów. Paweł P. opuścił areszt w grudniu ubiegłego roku.

W trakcie dalszych działań na terenie powiatu piaseczyńskiego i wołomińskiego policjanci ujawnili dwie dziuple samochodowe. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli części i silniki, pochodzące ze skradzionych pojazdów. Funkcjonariusze odzyskali hondę civic, a także zabezpieczyli dwa samochody: audi A6 volvo i V70 z podejrzeniem przerobienia w nich numerów identyfikacyjnych.

Dwóm zatrzymanym Pawłowi P. i Tomaszowi K. przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Michał K. i Andrzej Sz. będą odpowiadali za paserstwo, zagrożone kara do 5 lat więzienia.

Część członków grupy nadal pozostawała na wolności. Wśród nich 37-letni Daniel D. ps. „Drewniak".

Wczoraj z terenu Wesołej złodzieje ukradli Hondę Accord. Po kradzieży samochód został przeprowadzony do dziupli w miejscowości Lipka na terenie powiatu Wołomińskiego. Gdy auto trafiło do kryjówki do akcji wkroczyli policjanci. Na ich widok „Drewniak" i „Trynek" podjęli próbę ucieczki. Mężczyźni wskoczyli do używanego do „pracy" citroena i gwałtownie ruszyli. Pościg odbywał się ulicami Wołomina. W jego czasie kierowca citroena wjeżdżał na chodniki stwarzając realne zagrożenie dla postronnych osób. Samochód został zatrzymany na policyjnej blokadzie. Widząc, że szanse na dalszą ucieczkę maleją, kierowca próbował jeszcze staranować dwa policyjne radiowozy.

Po zatrzymaniu od Daniela D. została pobrana krew, w celu zbadania na zawartość środków odurzających. Razem z „Drewniakiem" policjanci zatrzymali 44-letniego Krzysztofa G. ps. „Trynek".

Za kradzież z włamaniem pojazdu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

a