wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
piątek, 10 styczeń 2014 10:25

Generał był oszustem Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Generał był oszustem http://www.morguefile.com

50-letnia mieszkanka powiatu elbląskiego padła ofiarą oszusta matrymonialnego, którego poznała na jednym z internetowych portali randkowych. Podawał się za amerykańskiego generała.

Obiecywał, że po przyjedzie do Polski z Afganistanu przywiezie jej skarb, który znalazł będąc na misji. W ten sposób zdobył serce kobiety oraz... jej pieniądze.

Oszust, aby wyłudzić pieniądze wymyślał nieprawdopodobnej historie, m.in. o złocie znalezionym podczas misji w Afganistanie o wartości kilkunastu milionów dolarów. Pisał kobiecie, że aby przewieźć skarb przez granicę potrzebne mu są pieniądze. Kobieta wysyłała mu je, zapożyczając się u rodziny i znajomych. Wszystko trzymała w tajemnicy.

"Amerykański generał" poinformował kobietę o tym, że musi wynająć prywatny samolot, aby przewieźć skarb, którym planuje się z nią podzielić, więc wysłała przekazem kolejne pieniądze, które oszust pobrał. Łącznie było to ponad 200 tysięcy złotych. 

Policjanci przestrzegają przed tzw. „oszustwem na żołnierza". Jego ofiarą mogą paść również mężczyźni. Znane są przypadki, gdy kobieta - podając się za żołnierza, oficera, na zagranicznej misji - uwodziła poznanego w internecie mężczyznę.

Źródło: http://olsztyn.com.pl.

a