poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 26 grudzień 2013 10:38

Recydywista w areszcie Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W nocy z 21 na 22 grudnia br olsztyńscy policjanci zatrzymali podczas dokonywania przestępstwa sprawcę kradzieży kół samochodowych. Mężczyzna został osadzony w  policyjnym areszcie.

W czasie przesłuchania  25-letni Remigiusz P. przyznał się do  trzech innych kradzieży kół, których  dokonał w grudniu na terenie Olsztyna. Właściciele skradzionego mienia oszacowali straty na kwotę 3 000 zł.
Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwa, których dopuścił się wraz z dwoma mężczyznami. Sprawcy we wrześniu i październiku włamali się do sześciu sklepów spożywczych, skąd kradli markowy alkohol i papierosy. Sposób działania mężczyzn był za każdym razem podobny: zamaskowali sprawcy, w kominiarkach, wybijając szybę wystawową dostawiali się do  wnętrza sklepu. Mężczyźni ukradli  ze sklepów asortyment o łącznej  wartości 50 000 zł.
W niedzielę, 22 grudnia kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o rabunek sklepowy - 30-letniego Tomasza S, który złożył obszerne zeznania i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna był już w przeszłości karany za kradzieże i włamania. Podejrzany ponad 11 lat spędził w jednostkach penitencjarnych. Policjanci są na tropie trzeciego sprawcy, którego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży i kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: http://olsztyn.com.pl

a