poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 19 grudzień 2013 09:55

Ian Watkins skazany za pedofilię Wyróżniony

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ian Watkins skazany za pedofilię fot. Danny Lechanteur / Wikipedia

36-letni piosenkarz przyznał się do 13. przestępstw seksualnych, w tym dwóch usiłowań gwałtu na dzieciach. Ian Watkins został skazany na 35 lat więzienia za serię przestępstw pedofilii.

Piosenkarz został skazany we środę 18 grudnia przez Sąd Koronny w Cardiff. Będzie mógł się ubiegać o zwolnienie warunkowe po odsiedzeniu przynajmniej 2/3 kary. Dwie współoskarżone kobiety, fanki piosenkarza, które ze względów prawnych (dalej Matka A i Matka B) nie mogą być wymienione z nazwiska, zostały skazane odpowiednio na 14 i 17 lat więzienia.

Podczas skazania sędzia Justice Royce powiedział, że Watkins był "poważnym zagrożeniem dla kobiet i dzieci", a to co zrobił wraz z dwójką współoskarżonych to "nowe dno deprawacji". Dodał, że "każdy przyzwoity człowiek, który oglądał i słuchał tutaj tego materiału dowodowego, przeżywa szok, odrazę, gniew i niedowierzanie".

Odnosząc się do Iana oraz Matki A sędzia powiedział, że nakręcony przez nich film, na którym piosenkarz próbuje zgwałcić jej syna jest "obrzydliwy i niezrozumiały", a ona sama "zdradziła" uczucia swojego dziecka. W międzyczasie zachowanie piosenkarza oraz Matki B, sędzia opisał jako "przeciwstawiające się wierze", a oni sami traktowali dziecko tylko jako "obiekt seksualny".

Policja od długiego czasu prowadziła sprawę Watkinsa. Ten początkowo wszystkiemu zaprzeczał, ale później przyznał się do winy. Sąd skazał "zdecydowanego i zaangażowanego pedofila".

Walijska grupa rockowa Lostprohets powstała w 1997 roku, a swój debiutancki album 'Thefakesoundofprogress' wydali 3 lata później. Piąty i ostatni album 'Weapons' wydano 2 kwietnia 2012 roku. Lostprophets zakończyli działalność na miesiąc przed postawieniem wokaliście zarzutów.

a