wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 16 grudzień 2013 14:58

Konopie w ośrodku wypoczynkowym Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Konopie w ośrodku wypoczynkowym http://olsztyn.com.pl

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KW Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu w Barczewie na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Nielegalne rośliny rosły w namiocie tuż obok sadzonek rosiczek.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie rozpracowując środowisko przestępcze zajmujące się przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu olsztyńskiego może znajdować się plantacja konopi indyjskich.

Przeszukując pomieszczenia ośrodka w piwnicy jednego z budynków kryminalni znaleźli kilkadziesiąt roślin doniczkowych – rosiczek i innych. Jak się okazało była to tylko przykrywka dla uprawy marihuany. Za kolejnymi drzwiami funkcjonariusze odkryli namiot, a w nim blisko 30 roślin konopi. Policjanci zabezpieczyli rośliny, kompletną linię technologiczną – lampy, czujniki, wentylatory, filtry oraz laptop i telefon. W ręce policjantów trafiła 31-letnia właścicielka ośrodka oraz jej młodszy kuzyn. Mężczyzna przyznał się do uprawy środków odurzających i to on usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: http://olsztyn.com.pl

a