poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 12 grudzień 2013 15:48

Pijany nastolatek zabił 4 osoby

Napisane przez Kos
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijany nastolatek zabił 4 osoby fot. Jonathunder / Wikipedia

Amerykanin Ethan Couch pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego zginęły 4 osoby.

Chłopiec został skazany na 10-letni okres próbny, ale nie więzienia. Sąd w stanie Texas argumentował swoją decyzję potrzebą natychmiastowego leczenia. Rodziny ofiar są rozczarowane wyrokiem. Prokuratura rządała 20 lat pozbawienia wolności.

- Spójrzmy prawdzie w oczy. Tu musi być jakaś sprawiedliwość! - powiedział Eric Boyles, który w wypadku stracił żonę i córkę.

Prawnicy argumentowali, że rodzice chłopca powinni również czuć się winnymi, ponieważ od zawsze spełniali każdą zachciankę swojego dziecka, nie nakładając na niego żadnych limitów.

- Absolutnie żadne konsekwencje nie zostały wyciągnięte z tego dnia. - dodał Boyles - Podstawowy komuniktat powinien być taki, że pieniądze i przywileje nie mogą kupić sprawiedliwości w tym kraju.

Ofiary wypadku zginęły, gdy pickup chłopaka uderzył w pieszych. Samochód zderzył się także z innym pojazdem jadącym w przeciwnym kierunku, raniąc osoby znajdujące się w środku. Jedna z nich nie jest w stanie chodzić i mówić z powodu uszkodzenia mózgu, podczas gdy druga doznała wewnętrznych obrażeń i złamania kości.

- Nie istnieje nic, co mógłby zrobić sędzia by złagodzić cierpienie tych ludzi oraz rodzin ofiar. - powiedział adwokat Scott Brown.

Wcześniej w noc wypadku, 15 czerwca, Couch wraz z kolegami ukradł piwo z lokalnego sklepu. Trzy godziny po wypadku miał zawartość alkoholu we krwi 0.24 promila, co trzykrotnie przekracza limit prawny.

Chłopiec zgodnie z wyrokiem pozostanie pod butem systemu sprawiedliwości na najbliższe 10 lat.

- To niesprawiedliwe, że inne dzieci z biedniejszych rodzin lądują w więzieniu za dużo mniejsze czyny. - powiedziała Sunny Hostin, analityk prawny.

a