środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
czwartek, 07 listopad 2013 12:53

Podawał się za 15-letnią Patrycję

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podawał się za 15-letnią Patrycję fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który korzystając z Internetu w jednej z kawiarenek przedstawiał się, jako Patrycja. 36-latek próbował w ten sposób nawiązać w sieci kontakt z kilkunastoletnimi chłopcami. W zamian za pieniądze proponował dzieciom seks i namawiał je do przesłania swoich zdjęć o charakterze pornograficznym. Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 202§4a kodeksu karnego. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednej z kawiarenek internetowych w centrum miasta. Do lokalu przyszedł mężczyzna, który od samego początku wzbudził podejrzenia obsługi. 36-latek poprosił o stanowisko w ustronnym miejscu. Otrzymał takie, jednak po pewnym czasie wrócił i zasugerował pracownikowi kawiarenki zmianę komputera na inny stojący w jeszcze bardziej dyskretnym miejscu.

Jak wynika z ustaleń śródmiejskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzących sprawę, mężczyzna zalogował się na jeden z portali społecznościowych podając się za 15-letnią Patrycję. Szukał kontaktu z 14, 15-letnimi chłopcami. W zamian za pieniądze proponował seks i namawiał dzieci do przeslania zdjęć z intymnymi częściami ciała. Kiedy na jego zaczepki odpowiadali chłopcy w innym wieku odpisywał im, że są za starzy.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę w chwili, kiedy opuszczał kawiarenkę. Był kompletnie zaskoczony tą sytuację.

Śledczy zabezpieczyli zarówno treść korespondencji z kawiarenki internetowej jak i komputery z mieszkania 36-latka, które do celów procesowych zostaną zbadane przez biegłych. Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 202§4a kodeksu karnego, a sąd zastosował wobec niego dozór policyjny. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych o stała kontrolę stron internetowych, z których korzystają dzieci oraz treści prowadzonej korespondencji jak i osób, z którymi kontaktują się w sieci.

{jumi [*9]}

a