niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
poniedziałek, 21 październik 2013 13:34

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt za usiłowanie zabójstwa fot. Komenda Stołeczna Policji

Omal nie doszło do tragedii, gdy 24-letni mężczyzna został zaatakowany nożem. Piaseczyńscy kryminalni bardzo szybko ustalili osobę podejrzewaną o usiłowanie zabójstwa. Po kilkunastu minutach poszukiwań i po pościgu zatrzymali 24-letniego Patryka P. Na podstawie zebranych materiałów sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania wobec zatrzymanego.

Do zdarzenia doszło w piątek przed południem w jednym z domów na terenie Baniochy. Policjanci zostali powiadomieni przez pogotowie ratunkowe o rannym mężczyźnie. Na miejsce natychmiast został skierowany najbliższy patrol z komisariatu w Górze Kalwarii i piaseczyńscy kryminalni.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że mężczyźni spotkali się w mieszkaniu pokrzywdzonego. Wtedy prawdopodobnie doszło do nieporozumienia pomiędzy nimi, w trakcie którego jeden z nich zadał kilka ciosów nożem drugiemu a następnie uciekł pozostawiając rannego mężczyznę.

Policjanci od razu zaczęli ustalać okoliczności zdarzenia. Sprawą zajęli się piaseczyńscy kryminalni, którzy bardzo szybko ustalili osobę podejrzewaną o usiłowanie zabójstwa. Po tych ustaleniach rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

Kilkanaście minut później zauważyli mężczyznę biegnącego w stronę pobliskiego lasu. Po krótkim pościgu zatrzymali 24-letniego Patryka P. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Na podstawie zebranych materiałów sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania wobec zatrzymanego.

{jumi [*9]}

a