poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 11 październik 2013 11:20

Papierosy z przemytu w kiosku

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Papierosy z przemytu w kiosku fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą w Otwocku ujawnili, że w jednym z józefowskich kiosków sprzedawane są papierosy pochodzące z przemytu. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 430 paczek. Kobieta zajmująca się ich sprzedażą odpowie teraz za przestępstwo wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj po południu policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą z otwockiej komendy, udali się do jednego z kiosków „Ruchu" w Józefowie. Z zebranych przez mundurowych informacji wynikało, że zatrudniona w kiosku kobieta może zajmować się sprzedażą papierosów pochodzących z przemytu.

Informacja potwierdziła się, mundurowi zabezpieczyli pośród czasopism i innych legalnie sprzedawanych artykułów, aż 32 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto podczas przeszukania miejsca zamieszkania sprzedawczyni, funkcjonariusze ujawnili kolejne kartony z papierosami. Łącznie zabezpieczono 430 paczek papierosów bez akcyzy.

Kobieta zajmująca się ich dystrybucją w kiosku, odpowie teraz za popełnione przestępstwo wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Grozi jej kara grzywny i przepadek zabezpieczonego towaru.

{jumi [*9]}

a