poniedziałek, marzec 27, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 08 październik 2013 11:35

Groził wysadzeniem firm

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Groził wysadzeniem firm fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który telefonując do firm finansowych z informacją o podłożonych tam ładunkach wybuchowych, groził ich wysadzeniem. Policjanci dokładnie sprawdzili wszystkie budynki, alarm okazał się fałszywy. Paweł P. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się wczoraj rano od telefonu, który zadzwonił na biurku pracownika jednej z firm finansowych w centrum Warszawy. Nieznany jeszcze wtedy rozmówca oznajmił, że wysadzi wszystko w powietrze, bo w budynku jest podłożony ładunek wybuchowy. Mężczyzna rozłączył się, a przerażony pracownik powiadomił policję.

Pod wskazany adres natychmiast przybyli policjanci, którzy dokonali sprawdzenia pirotechnicznego pomieszczeń. W akcji pomagał pies wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych. Alarm okazał się fałszywy.

Z tą samą informacją, w krótkich odstępach czasu Paweł P. zatelefonował jeszcze do dwóch innych biur tej samej firmy. We wszystkich tych przypadkach w akcji uczestniczyło wielu policjantów oraz służby ratunkowe.

Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz zastosowaniu przez nich techniki operacyjnej jeszcze tego samego dnia został zatrzymany podejrzany o popełnienie tego przestępstwa Paweł P.

Jak wynika z ustaleń policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu mężczyzna, prawdopodobnie telefonował z domu, z jednej z miejscowości na terenie powiatu lipnowskiego, ze służbowego telefonu komórkowego. Tam też zostal zatrzymany i przewieziony do KRP Warszawa I w celu wykonania dalszych czynności.

Paweł P. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć powodów swojego postępowania. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 224a kodeksu karnego. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a