niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
poniedziałek, 07 październik 2013 14:29

Napadali na pasażerów autobusów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napadali na pasażerów autobusów fot. Komenda Stołeczna Policji

Mokotowscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o napady. 18-letni Krzysztof Ł. oraz jego 16–letni znajomy obserwowali swoje ofiary w nocnych autobusach. Kiedy nadarzyła się okazja, wysiadali za pasażerami, atakowali i okradali.

Obaj odpowiedzą za cztery takie przestępstwa, ale niewykluczone, że mogą mieć ich na swoim koncie znacznie więcej. 18-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd, a nieletni trafił do izby dziecka. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Kiedy do mokotowskiej komendy wpłynęły zawiadomienia o rozbojach, ich wyjaśnieniem natychmiast zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Z okoliczności podanych przez pokrzywdzonych oraz czasu i miejsca ich zaistnienia wynikało, że przestępstw tych dokonały te same osoby. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia wytypowali dwóch nastolatków, którzy mogli mieć z nimi związek. W ich ręce trafili 18-letni Krzysztof Ł oraz jego 16-letni wspólnik.

Policjanci ustalili, że sprawcy wybierali swoje ofiary w nocnych autobusach. Obserwowali pasażerów, a następnie wysiadali za nimi na przystankach i kiedy znaleźli się w ustronnych miejscach, atakowali. Ich łupem padały najczęściej telefony komórkowe oraz karty płatnicze. Tylko jednej nocy napadli na trzech mężczyzn. Funkcjonariusze ustalili, że obaj mają na swoim koncie jeszcze rozbój, który miał miejsce kilka dni wcześniej, ale niewykluczone, że tych przestępstw może być znacznie więcej.

18-latek usłyszał w prokuraturze cztery zarzuty, a 16-latek trafił do izby dziecka. Dzisiaj zajmą się nim funkcjonariusze z wydziału ds. nieletnich, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

{jumi [*9]}

a