poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 04 październik 2013 10:34

Policjanci uratowali mężczyznę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci uratowali mężczyznę fot. Komenda Stołeczna Policji

Zaskakujące, dramatyczne, a czasami tragiczne zgłoszenia otrzymują policjanci. Każdy dzień przynosi inny scenariusz, który pisze życie. Zdarza się, że działania funkcjonariuszy ratują ludzi z opresji. Bywa, że przerywają i zmieniają bieg wydarzeń. Kilka dni temu bielańscy policjanci, st. sierż. Karol Kowalik i sierż. Krzysztof Śpiewankiewicz, zaalarmowani przez rodzinę, uratowali osobę, która próbowała targnąć się na swoje życie.

Kilka dni temu bielańscy policjanci zostali zaalarmowani i wezwani na pomoc przez rodzinę osoby, która miała życiowe problemy. Zgłoszenie do dyżurnego komendy przy ulicy Żeromskiego wpłynęło około 21:00. Dzwoniąca przekazała, że jej podopieczny najprawdopodobniej chce popełnić samobójstwo. Na miejsce od razu skierowano patrol policji.

Pomimo pukania do drzwi, nikt ich nie otwierał, jednak odgłosy dobiegające z mieszkania świadczyły o tym, że mężczyzna może przebywać w lokalu. Mundurowi wezwali na pomoc strażaków i po wyważeniu przez nich drzwi, weszli do środka.

Funkcjonariusze z Bielan, st. sierż. Karol Kowalik i sierż. Krzysztof Śpiewankiewicz, weszli w ostatniej chwili. Mężczyzna stał już na balkonie mając za plecami barierki ochronne. Widząc, co się dzieje, policjanci chwycili mężczyznę za ubrania i wciągnęli go na balkon. Natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Nie pierwszy raz policjanci z Bielan ratują życie innym ludziom, tylko w tym roku co najmniej kilka razy pomogli osobom w potrzebie.

{jumi [*9]}

a