wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 16 wrzesień 2013 09:37

Kucharz włamał się i okradł właściciela

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kucharz włamał się i okradł właściciela fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 34-letniego Mariusza D. Mężczyzna włamał się do restauracji, w której do niedawna pracował, jako kucharz. Ukradł z kasetki kilka tysięcy złotych, po czym czołgając się w ciemnościach po podłodze, aby uniknąć nagrania z kamer próbował opuścić lokal. Plany pokrzyżowała mu sprzątaczka, która przyszła do pracy i zapaliła światło w pomieszczeniu.

Zdarzenie miało miejsce w nocy w jednej z restauracji na Krakowskim Przedmieściu. Nieznany jeszcze wtedy sprawca poprzez sforsowanie drzwi od zaplecza dostał się do lokalu. Włamywacz wiedział doskonale, że w restauracji działa wewnętrzny monitoring, ponieważ wcześniej pracował w niej, jako kucharz. Dlatego też, aby uniknąć nagrania, czołgał się w ciemnościach po podłodze. Dotarł w ten sposób do lady, na której stała kasetka z pieniędzmi.

Wiedząc także gdzie znajdują się kluczyki 34-latek otworzył ją i zabrał ponad 4000 złotych. Z restauracji zamierzał wyjść niepostrzeżenie w ten sam sposób, w jaki wszedł. Plany pokrzyżowała mu sprzątaczka, która przyszła do pracy. Kobieta po wejściu do restauracji zapaliła światło, mężczyzna spanikował i schował się do szafy, czekając w niej na właściwy moment do ucieczki. Po kilku minutach wyszedł z „łupem" z lokalu. Kamery przy tak dogodnym świetle uchwyciły jego postać, a monitoring zarejestrował całe zdarzenie.

Policjanci prowadzący sprawę po przejrzeniu nagrania i rozmowie z właścicielem lokalu bardzo szybko ustalili podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany.

Mariusz K. był już notowany w policyjnych kartotekach. 34-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tym razem za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a