poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 11 wrzesień 2013 10:42

Kolejne zatrzymania złodziei samochodów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejne zatrzymania złodziei samochodów fot. Komenda Stołeczna Policji

Kolejna realizacja stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zakończyła się zatrzymaniem podejrzanych o kradzież z włamaniem, tym razem toyoty corolli i likwidacją dziupli samochodowej na terenie Wołomina. Policjanci przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem trzem mężczyznom.

Dwóch z nich 22-letni Damian A. ps."Gruby" i 35-letni Sylwester K. zostało tymczasowo aresztowanych na 2 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po raz trzeci w ciągu dwóch tygodni policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami aut. Podczas działań zorganizowanych na terenie powiatu wołomińskiego w ręce funkcjonariuszy wpadli 22-letni Damian A. ps. „Gruby", 34-letni Adam R. ps. „Lidon" i 35-letni Sylwester K.

W trakcie realizacji sprawy, po dokonanej przez członków grupy kradzieży samochodu marki toyota corolla policjanci przystąpili do zatrzymania całej grupy. Skradziony samochód został odzyskany podczas przeszukania „dziupli" znajdującej się w jednej z miejscowości powiatu wołomińskiego.

Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli forda courier i fiata cinquecento, które służyły mężczyznom do popełniania przestępstw oraz kolejne dwie toyoty corolle, którą przestępcy najprawdopodobniej zdążyli już zalegalizować. Ujawnili też części i podzespoły samochodowe.

22-letniemu Damianowi A. ps. „Gruby", 34-letniemu Adamowi R. ps. „Lidon" i 35-letniemu Sylwestrowi K. zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu 22-letni Damian A. i 35-letni Sylwester K. zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

{jumi [*9]}

a