niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
poniedziałek, 19 sierpień 2013 11:01

Kryminalni rozbili dziuplę samochodową

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kryminalni rozbili dziuplę samochodową fot. Komenda Stołeczna Policji

Części samochodowe, silniki, kurtyny powietrzne, wiązki przewodów elektrycznych , reflektory, elementy zawieszenia, zderzaki i inne części karoserii odkryli policjanci z Woli na jednej z posesji na terenie powiatu wołomińskiego.

Wynajmujący garaże oraz dwóch jego znajomych tłumaczyli funkcjonariuszom, że części te pochodzą z rozbitych aut a niektóre pochodzą z samochodów sprowadzonych z zagranicy na rozbiórkę. Wszystko wskazuje na to, że na „dziuplę" trafiały min. hondy, lexusy i mitsubishi.

Policjaci z zespołu dw. z przestępczością samochodową wolskiej Komendy weszli na jedną z posesji na terenie powiatu wołomińskiego. Z informacji, które mieli funkcjonariusze wynikało, że znajdują się tam części samochodowe pochodzące prawdopodobnie ze skradzionej kilka dni wcześniej z terenu Bemowa hondy civic. Wewnątrz pomieszczeń garażowych i wokół nich policjanci odkryli elementy karoserii, szyby i koła stalowe z oponami pochodzące ze skradzionego samochodu. Ponadto policjanci ujawnili kilkadziesiąt różnego rodzaju rozebranych na części elementów min. od hondy, lexusa i mitsubishi. Niewykluczone, że niektóre z nich pochodzą z pojazdów skradzionych w stolicy.38-letni Bogumił S. i dwóch jego znajomych 29-letni Tomasz R. oraz 36-letni Jerzy G. przekonywali funkcjonariuszy, że części pochodzą z rozbitych samochodów, a niektóre elementy pochodzą z pojazdów sprowadzonych z zagranicy, właśnie z przeznaczeniem na części.

Policjanci z Woli ustalą teraz, jak jest w rzeczywistości. Sprawdzą, czy znalezione na posesji elementy karoserii nie pochodzą z samochodów skradzionych w ostatnim czasie w Warszawie. Wczoraj cała trójka usłyszała zarzuty paserstwa, niewykluczone, że już wkrótce usłyszą kolejne zarzuty. Wobec Bogumiła S. prokurator zastosował policyjny dozór.

Za paserstwo umyślne grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

{jumi [*9]}

a