czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
piątek, 09 sierpień 2013 14:13

Wzywała pomocy, policjant pomógł

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wzywała pomocy, policjant pomógł fot. Komenda Stołeczna Policji

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy zastosował Sąd wobec Łukasza B. Mężczyzna został zatrzymany „na gorąco" przez będącego po służbie policjanta z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego.

Funkcjonariusz słysząc wzywanie o pomoc kobiety, szybko udał się w pościg za napastnikiem. Po chwili, Łukasz B. już był w jego rękach. Okazało się, że chwilę wcześniej, podejrzany dusił i szarpał swoją ofiarę, po czym zerwał z jej szyi złoty łańcuszek. 23-latek w prokuraturze usłyszał zarzut rozboju. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 pozbawienia wolności.

Było przed południem. Łukasz B. wytypował swoją ofiarę. Szybko podbiegł do kobiety, zaczął ją dusić za gardło, żeby zerwać jej z szyi złoty łańcuszek. Po chwili szarpania pokrzywdzonej, zerwał łańcuszek i uciekł. Kobieta wzywała pomocy. Słysząc krzyki, policjant z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego będący po służbie, w trakcie zakupów w pobliskim centrum handlowym, nie czekając długo, rzucił się na pomoc kobiecie. Funkcjonariusz w pościgu zatrzymał napastnika.

Łukasz B. trafił do policyjnej celi. Śledczy z Pragi Północ zebrali materiał dowodowy i przekazali na przesłuchanie podejrzanego do prokuratury. 23-latek usłyszał zarzut rozboju. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karany za rozbój i miał orzeczoną karę trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, decyzją Sądu, Łukasz B. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

{jumi [*9]}

a