czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
poniedziałek, 05 sierpień 2013 10:52

Areszt dla znęcającego się nad matką

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt dla znęcającego się nad matką fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Bielan zatrzymali Tomasza K. który znęcał się psychicznie i fizycznie nad niepełnosprawną matką. Mężczyzna uderzał 89-letnia kobietę po twarzy, głowie i ramionach, poniżał i wyzywał ją, a także groził, że w końcu ją zabije. Wobec agresywnego 50-latka sąd zastosował 2 miesięczny areszt. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O pomoc i interwencję poprosiła starsza kobieta, nad którą znęcał się syn. W trakcie rozmowy dyżurnego z kobietą, rozmowa została przerwana. Funkcjonariusze z Bielan zareagowali błyskawicznie. Już po kilku minutach byli w lokalu przy ulicy Broniewskiego.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że Tomasz K. od bardzo długiego czasu znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Bardzo często zdarzało się, że stosował wobec niej przemoc, uderzał, szarpał, bił po całym ciele. Do tego kobieta była poniżana i wyzywana. Agresywnemu mężczyźnie zdarzyło się uderzyć niepełnosprawną matkę w twarz, rozbić jej butelkę na głowie i podrzeć jej koszulę nocną. Syn groził jej również pozbawieniem życia. Kobieta przyznała, że poważnie obawia się, że mógłby on spełnić te groźby. Coraz częściej zdarzało się bowiem, że zupełnie nie panował nad sobą i nad tym, co robił.

Mundurowi, zatrzymali agresywnego syna. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień gdyż we krwi miał prawie 3 promile alkoholu. Kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez 50-latka. Dochodzeniowcy przedstawili Tomaszowi K. zarzut za znęcanie się nad rodziną. Sąd zastosował wobec agresywnego członka rodziny 2-miesięczny areszt. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a