sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 31 lipiec 2013 11:27

Usłyszeli zarzuty udziału w dwóch rozbojach

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Usłyszeli zarzuty udziału w dwóch rozbojach fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o popełnienie dwóch rozbojów w jednym z domów w Sulejówku. Sprawcy wtargnęli do dwóch mieszkań, gdzie pobili lokatorów, po czym ukradli im między innymi zegarek, biżuterię i telefony komórkowe. Zarzuty karne usłyszeli: 25-letni Dariusz M. z Siedlec, 26-letni Robert Z. z Sulejówka i 26-letni Andrzej G. z gminy Halinów. Teraz grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Sulejówka przyjęli zgłoszenie o dwóch rozbojach popełnionych na jednej z ulic w Sulejówku. Z relacji zgłaszających wynikało, że do ich mieszkań wtargnęło trzech mężczyzn, którzy żądali wydania pieniędzy. Sprawcy bijąc swoje ofiary zmusili je do oddania zegarka, biżuterii oraz telefonów komórkowych.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia namierzyli i zatrzymali opisywaną trójkę mężczyzn. Okazali się nimi: 25-letni Dariusz M. z Siedlec, 26-letni Robert Z. z Sulejówka i 26-letni Andrzej G. z gminy Halinów. Całej trójce przedstawiono zarzut udziału w dwóch przestępstwach rozbójniczych.

Na wniosek prokuratury, miński sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 25-letniego Dariusza M. i 26-letniego Roberta Z. środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za przestępstwa, o których popełnienie zostali podejrzani, grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a