sobota, maj 18, 2024
Follow Us
wtorek, 30 lipiec 2013 11:33

Uciekał poszukiwany listem gończym

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Uciekał poszukiwany listem gończym fot. Komenda Stołeczna Policji

Osobowy ford focus nie miał szans na ucieczkę policyjnym motocyklistom, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli w Długiej Szlacheckiej.

Policjanci błyskawicznie dogonili uciekający samochód, blokując auto i uniemożliwiając dalszą ucieczkę. Okazało się, że kieruje nim, nietrzeźwy (ponad 2 promile alkoholu w organizmie) 37-letni Janusz W. Nie dość, że popełnił przestępstwo drogowe, to jeszcze okazało się, że był ścigany listem gończym za inne przestępstwa. Janusza W., po tym jak usłyszał kolejny karny zarzut, odkonwojowano do zakładu karnego.

Policjanci pełniący tego dnia służbę na motocyklach prowadzili pomiary prędkości w Długiej Szlacheckiej. W pewnej chwili zobaczyli nadjeżdżającego z naprzeciwka forda focusa. Kierowca zamiast przepisowych 50 km/h jechał z dwukrotnie wyższą prędkością. Na widok policjantów zamiast zatrzymać się do kontroli, kierowca forda dodał gazu i zaczął uciekać w kierunku Sulejówka.

Funkcjonariusze błyskawicznie uruchomili motocykle i ruszyli w pościg. Po chwili focus był już zablokowany, po czym kierowca na polecenie policjantów zjechał na pobocze. Kierowcą-uciekinierem okazał się 37-letni Janusz W. pochodzący z województwa lubelskiego.

Po badaniu alkomatem i sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych, okazało się, co było przyczyną jego ucieczki przed policyjną kontrolą. Janusz W. miał orzeczony zakaz jazdy samochodem, do tego był nietrzeźwy - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo ścigany był jeszcze listem gończym w związku z niestawieniem się do zakładu karnego, w celu odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Janusza W. zabrano do policyjnego aresztu, a kiedy już wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i kierowania samochodem pomimo orzeczonego wcześniej wobec niego zakazu. Janusza W. policyjny konwój przetransportował już do zakładu karnego.

{jumi [*9]}

a