czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
wtorek, 23 lipiec 2013 10:46

Włamanie na 280 tys. zł

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Włamanie na 280 tys. zł fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Woli ustalili i zatrzymali mężczyzną, który włamał się do mieszkania i ukradł z sejfu gotówkę, karty kredytowe, dokumenty tożsamości i biżuterię. Pokrzywdzeni wycenili straty na 280 tysięcy złotych. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu zostali zawiadomieni o tym, że do jednego z mieszkań miało miejsce włamanie. Sprawca z sejfu ukradł gotówkę w różnej walucie, karty kredytowe, dokumenty potwierdzające tożsamość, biżuterię oraz zegarki. Pokrzywdzeni straty oszacowali na blisko 280 tysięcy złotych.

Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Eksperci nie stwierdzili typowych śladów włamania, drzwi wejściowe do mieszkania zostały otwarte prawdopodobnie przy użyciu elektronicznej karty. Ta informacja zawężała krąg osób podejrzewanych o dokonanie włamania.

Policjanci zaczęli badać każdy szczegół. Ustalili osoby upoważnione do posługiwania się magnetycznymi kartami. W ten sposób wpadli na trop mężczyzny, którego wytypowali, jako sprawcę przestępstwa.

W prokuraturze rejonowej 33-letni Sławomir R. usłyszał zarzuty włamania do mieszkania. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a