wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
piątek, 19 lipiec 2013 14:42

400 zł za "odstąpienie"

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
400 zł za "odstąpienie" fot. Komenda Stołeczna Policji

Za "odstąpienie" od czynności służbowych, kierujący skuterem mężczyzna wręczył policjantom z karczewskiej patrolówki 400 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 44-latka i osadzili w policyjnej celi. Badanie wykazało, że kierujący miał niemal 2 promile alkoholu. Przestępstwo, którego się dopuścił, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu oficer dyżurny komisariatu w Karczewie otrzymał informację, że na jednej z dróg w gminie Kołbiel kierujący skuterem mężczyzna zajeżdża drogę innym uczestnikom ruchu.

We wskazany rejon natychmiast zostali skierowani karczewscy patrolowcy. Policjanci w pobliżu miejscowości Radachówka zauważyli mężczyznę jadącego skuterem, który nie potrafił zachować równowagi przy prowadzeniu jednośladu.

Po jego zatrzymaniu okazało się, że wyraźnie wyczuwalna jest od niego woń alkoholu.

Mężczyzna został poinformowany, że zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wówczas stwierdził, że „dogadamy się" i próbował wręczyć jednemu z funkcjonariuszy 400 złotych.

44-letni kierowca skutera został zatrzymany i osadzony w otwockim areszcie. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu. Za udzielenie albo obietnicę wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku pełnieniem tej funkcji, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

{jumi [*9]}

a