środa, maj 22, 2024
Follow Us
środa, 12 czerwiec 2013 11:17

Ukradli... komin

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradli... komin fot. Komenda Stołeczna Policji

Po dokonanej kradzieży komina o wartości 1.000 złotych, na widok oznakowanego radiowozu Policji, odrzucili go od siebie i rozpoczęli ucieczkę.

W krótkim pościgu, policjanci zatrzymali obu podejrzanych mężczyzn. Jeden z nich był nieletni. Jak ustalili funkcjonariusze, dosłownie chwilę wcześniej obaj ukradli komina z dachu budynku. Krzysztof Cz. i 16-latek już usłyszeli zarzuty.

Była 11.00. Patrol Policji w trakcie służby przy ulicy Szwedzkiej spostrzegł dwie osoby niosące komin. Funkcjonariusze natychmiast interweniowali. Mężczyźni na widok oznakowanego radiowozu szybko odrzucili komin i rozpoczęli ucieczkę. W krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali obu podejrzanych. Okazało się, że jeden z nich miał 16 lat. Policjanci ustalili, że dosłownie chwilę wcześniej, obaj dokonali kradzieży przewodu kominowo-wentylacyjnego z dachu budynku.

Dorosły podejrzany trafił do policyjnej celi. Nieletnim zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród osób nieletnich z północnopraskiej komendy. Po zebraniu materiału dowodwego, obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Sprawą nieletniego dalej zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Odzyskany komin powrócił do właściciela.

{jumi [*9]}

a