czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 10 czerwiec 2013 15:32

Włamywali się do piwnic i samochodów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Włamywali się do piwnic i samochodów fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z referatu do walki z przestępczością samochodową bielańskiej komendy od półtora miesiąca pracowali nad ustaleniem sprawców włamań do samochodów. Złodzieje wybijali boczne szyby w pojazdach i zabierali wszystkie wartościowe rzeczy znajdujące się wewnątrz. Narazili właścicieli na straty sięgające prawie 20 000 złotych. Piotr S. i Mariusz P. usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem. Obaj odsiadywali już wyroki za podobne przestępstwa. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

Ostatnie półtora miesiąca to okres żmudnej i skrupulatnej pracy bielańskich funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością samochodową. Od pewnego czasu do policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V docierały informacje o włamaniach do samochodów głównie zaparkowanych na Wawrzyszewie. Wszystko wskazywało na to, że kradzieży z włamaniem dokonują te same osoby. Sprawcy z reguły wybijali boczną szybę w samochodzie i zabierali z niego wartościowe rzeczy, głównie radioodtwarzacze, nawigacje i tablety.

Sprawcy, którzy na swoim koncie mają niejedno włamanie zostali zatrzymani przez policjantów ze Śródmieścia, gdy próbowali sprzedać rowery przypadkowym przechodniom. Po sprawdzeniu obu mężczyzn w policyjnych bazach okazało się, że są oni poszukiwani przez kryminalnych. Funkcjonariusze z Bielan skontaktowali się z policjantami ze Śródmieścia i przewieźli Piotra S. i Mariusza P. do komendy przy ulicy Żeromskiego.

W trakcie wykonywania czynności wyszło na jaw, że koledzy włamywali się nie tylko do samochodów, ale również do boksów piwnicznych, z których kradli rowery. Mariusz P. dokonał kradzieży 12 rowerów z boksów piwnicznych, narażając właścicieli na straty sięgające prawie 15 000 złotych. Wspólnie z Piotrem S. włamał się do dwóch piwnic. Oprócz tego 32-letni Piotr S. odpowie za włamania do 6 samochodów, z których zabrał głównie radioodtwarzacze, nie pogardził również tabletem, pendrivem i nawigacją. Właściciele pojazdów wycenili straty na kwotę prawie 3 500 złotych.

32-letni Piotr S. i 28-letni Mariusz P. są doskonale znani bielańskiej policji. Obaj na swoim koncie mają liczne kradzieże z włamaniem. Teraz będą odpowiadali jako recydywiści, za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

{jumi [*9]}

a