sobota, maj 25, 2024
Follow Us
czwartek, 06 czerwiec 2013 13:10

Kolejna dziupla zlikwidowana

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejna dziupla zlikwidowana fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KSP w wyniku prowadzonych działań na terenie powiatu Wołomin, zlikwidowali „dziuplę samochodową". Były tam przechowywane i demontowane samochody pochodzące z kradzieży. Do sprawy zatrzymano 5 mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty paserstwa dwóch samochodów. Grozi im za to do 5 lat więzienia.

Po koniec maja funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zlikwidowali dziuplę samochodową, w której ujawniono i zabezpieczono częściowo zdemontowane samochody marki Mitsubishi L200 i Mitsubishi Pajero. W czasie działań zabezpieczono również busa marki renault, co do którego istniało podejrzenie, że może mieć przerobione numery identyfikacyjne.

Dodatkowo na terenie posesji ujawniono również krzaki konopi oraz amfetaminę.

Do sprawy zatrzymano łącznie pięciu mężczyzn. 35 – letniego Adama S. ps. "Hodowca", 28-letniego Kamila S. ps. „Grucha", 34-letniego Jacka O. ps. „Placek", Tomasza W. ps. „Gruby", i Sławomira Z., którym przedstawiono zarzut paserstwa dwóch pojazdów. Dwaj z nich dodatkowo usłyszeli zarzuty uprawy konopi i posiadania środków odurzających.

Kryminalni prowadzą dalsze czynności w tej sprawie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za zarzucane im czyny grozi do 5 lat więzienia.

{jumi [*9]}

a