sobota, kwiecień 13, 2024
Follow Us
sobota, 11 maj 2013 12:16

Festiwal "Kamera Akcja" Wyróżniony

Napisane przez AM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Festiwal krytyków sztuki filmowej "Kamera Akcja" potrwa od 9 do 22 maja. Zostanie na nim zaprezentowane ponad trzydzieści filmów.

Oprócz projekcji filmowych odbędą się spotkania, warsztaty i panele dyskusyjne m.in. o stylu w krytyce filmowej czy powiązaniach dystrybucji z krytykami. Krytycy filmowi - Jakub Socha, Joanna Ostrowska i Kuba Mikurda - mają dyskutować o filmach młodych reżyserów łódzkiej "filmówki" z ich twórcami. Analizę dzieła Orsona Wellesa "Obywatel Kane" zaprezentuje reżyser i teoretyk filmu Grzegorz Królikiewicz. 

Tegoroczną imprezę zainauguruje panel dyskusyjny o stylu w krytyce filmowej. Po jego zakończeniu odbędzie się pokaz filmu "Lore" w reż. Cate Shortland – australijskiego kandydata do tegorocznego Oscara.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja" to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone działalności krytyków filmowych. Festiwal organizowany jest przy wsparciu merytorycznym Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie znajduje jeden z dwóch oddziałów filmoznawstwa w naszym kraju.
http://kameraakcja.com.pl

{jumi [*7]}

Więcej w tej kategorii: « Miasto 44 „Tylko Bóg wybacza" »

a