poniedziałek, maj 29, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 125.

Nawrocki

środa, 08 maj 2013 10:41

Oceana w Stodole Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oceana w Stodole fot. mat. promocyjne/Stodoła

27 września tego roku w klubie Stodoła wystąpi niezwykła gwiazda - Oceana. Wykonawczyni przeboju Endless Summer, który został oficjalnym utworem promującym Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbywające się w naszym kraju w 2012 roku.

Artystka ma na koncie dwa krążki, które przełamują wszelkie schematy muzyczne. Oceana tworząc swoją muzykę kołysze się między soulem, reggae, funkiem i hip-hopem, czerpiąc inspiracje ze swoich wieloetnicznych korzeni. Na jej płytach znajdziemy kojące ballady, ale także energetyczne kawałki w charakterze ubiegłorocznego hitu Endless Summer.

Miłość polskich fanów zyskała w 2009 roku w czasie Festiwalu w Sopocie, na którym została uhonorowana nagrodą Słowika Publiczności. Wielkim fanem artystki jest Lionel Richie, który zaprosił ją by towarzyszyła mu w roli supportu na całej jego trasie koncertowej w 2012 roku.

Już we wczesnym dzieciństwie piosenkarki wiadomo było dokąd zmierza jej kariera, od zawsze była przebojowa, pewna siebie, pełna odwagi do przekraczania granic i pokonywania słabości. Jej rodzice poznali się w Paryżu, gdzie jej matka, z pochodzenia Niemka, pracowała jako projektantka mody, ojciec zaś, Francuz z karaibskimi korzeniami, dawał występy jako muzyk i DJ. Oceana urodziła się w Niemczech, jednak wychowywała się podróżując z rodzicami, część czasu spędzając w Hamburgu, a część w Stanach Zjednoczonych.

Dom rodzinny opuściła mając zaledwie 16 lat, pragnąc odnaleźć własną drogę w życiu. Zanim rozpoczęła karierę solowej piosenkarki pracowała jako choreograf, prezenterka telewizyjna i aktorka. W stronę rynku muzycznego pchnął ją stary przyjaciel rodziny Maceo Parker, muzyk, który już wcześniej zapraszał ją do gościnnych występów na własnych koncertach.

W klubie Stodoła piosenkarka wystąpi już 27 września 2013. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło/www.stodola.pl

{jumi [*7]}

a