sobota, lipiec 13, 2024
Follow Us
sobota, 04 maj 2013 14:59

Planete+ Doc Film Festival Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Planete+ Doc Film Festival www.filmweb.pl

Warszawski Planete+ Doc Film Festival w Kinotece i Iluzjonie odbędzie się w dniach 10 maja (piątek) - 19 maja (niedziela). 12 maja Festival rozpocznie się we Wrocławiu. W czasie festiwalowych dni odbędą się konkursy, Akademia Planete+ Doc i wiele innych imprez towarzyszących, również dla dzieci.

Na otwarcie festiwalu - 9. maja o godz. 19 w kinie Iluzjon w Warszawie - zaplanowano "Trains of Thoughts". Reżyser Timo Novotny na oczach widzów stworzy filmowy remiks. Obrazom towarzyszyć będzie muzyka na żywo grana przez Markusa Kienzla i Wolfganga Frischa z zespołu Sofa Surfers.

10. Planete+ Doc Film Festival odbędzie się w dniach 10-19 maja 2013 w Warszawie oraz 12-19 maja we Wrocławiu. Pokazane zostanie ok. 50 filmów z programu 10. edycji. Podobnie jak w poprzednich latach, w drugi weekend festiwalu (18-19 maja) Planete+ Doc będzie również obecny w ponad 20 miastach w Polsce (w ramach projektu "weekend z festiwalem Planete+ Doc").

13 maja o godz. 20.00 w ramach 10. Planete+ Doc Film Festival w warszawskim Teatrze Studio odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z pogranicza muzyki, filmu i sztuk wizualnych – „Live cinema show" czyli „kino na żywo" tworzone na oczach widzów przez reżysera i artystę wizualnego Petera Mettlera oraz słynnego improwizatora jazzowego Freda Fritha, którzy od lat pracują nad wykreowaniem improwizowanego dialogu między obrazem i dźwiękiem.
Organizatorami Festiwalu jest firma Against Gravity i Fundacja Okonakino. Bilety na pokazy festiwalowe są już dostępne w kasach Kinoteki, Iluzjonu i DCF oraz na www.kinoteka.pl w cenie: 13-19 zł.
http://planetedocff.pl

{jumi [*7]}

a