wtorek, maj 21, 2024
Follow Us
środa, 17 kwiecień 2013 16:32

Filmowa mapa Pragi Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Filmowa mapa Pragi http://tupraga.pl

Filmowa mapa Pragi to projekt międzypokoleniowy, poświęcony odkrywaniu historii Pragi i przełamywaniu stereotypów związanych z tą dzielnicą. Weekendowe warsztaty rozpoczną się 27 kwietnia, zakończenie zaplanowano na 9 czerwca 2013. Wstęp wolny.

W trakcie czterech weekendowych warsztatów, na podstawie historii i opowieści zebranych przez uczestników, powstanie cykl krótkich filmów animowanych, poświęconych ciekawym miejscom na Pradze.

Pierwsze spotkanie, 27 kwietnia, będzie dla praskich seniorów okazją, by podzielić się wspomnieniami i intrygującymi anegdotkami, a dla młodszych prażan i warszawiaków spoza Pragi – by sprawdzić swoją wiedzę na temat historii dzielnicy.
Te praskie opowieści oraz informacje ze spaceru z cenionym przewodnikiem Mieczysławem Janiszewskim (11 maja), staną się bazą do pracy nad animacjami. Kolejne warsztaty obejmą przygotowanie scenariuszy, scenografii i postaci, a także stworzenie i montaż filmów w prostych technikach animacyjnych (wycinanka i rysunek).
Warsztaty poprowadzą Natalia Nguyen, Barbara Mijakowska i Agnieszka Jarząbowa – doświadczone animatorki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, które w 2012 roku przeprowadziły w Domu Kultury na Pradze cykl Wielokulturowych Warsztatów Filmu Animowanego.
Wszystkie animacje zostaną opublikowanie na profilu Domu Kultury: Youtube.com/TuPraga.

• 27 kwietnia, sobota, godz. 15-18 - Wykład: czym jest animacja.
Praskie historie: spotkanie z seniorami (w miarę możliwości prosimy o przyniesienie zdjęć i pamiątek związanych z Pragą).

• 11 i 12 maja, sobota i niedziela, godz. 15-18 - Spacer po Pradze Północ z przewodnikiem Mieczysławem Janiszewskim (11.05). Warsztaty animacji (12.05): przygotowanie scenariuszy, storyboardow, projektów plastycznych, warsztat animacji poklatkowej (techniką wycinankową i rysunkową).

• 18 i 19 maja, sobota i niedziela, godz. 15-18 - Warsztaty animacji: tworzenie filmu – praca z dźwiękiem i obrazem, część 1.

• 8 i 9 czerwca, sobota i niedziela, godz. 15-18 - Warsztaty animacji: tworzenie filmu – praca z dźwiękiem i obrazem, część 2.

Zachęcamy do udziału w całym cyklu wydarzeń, choć możliwe jest również uczestnictwo w wybranych warsztatach i spotkaniach. Do udziału w warsztatach filmowych nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie w zakresie animacji.
Projekt realizowany przez Fundację Sztuki Arteria we współpracy z Domem Kultury TuPraga, przy wsparciu finansowym m.st. Warszawy.

Filmowa mapa Pragi - 27 kwietnia – 9 czerwca 2013, WSTĘP WOLNY!

http://tupraga.pl

{jumi [*7]}

a