poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 12 kwiecień 2013 09:21

Skradziona Octavia

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Skradziona Octavia fot. KSP

Śródmiejscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży skody octavii, zatrzymali go i odzyskali auto. 45-letni Robert B. ukrył samochód w Otwocku.

Auto miało prawdopodobnie być rozebrane na części w pobliskim Józefowie. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży, a policjanci wystąpią z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu śródmiejskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży skody, do której doszło 4 kwietnia na ul. Okólnik. Funkcjonariusze ustalili, że samochód znajduje się na parkingu przy ul. Hożej w Otwocku i zorganizowali zasadzkę. Obserwowali przez dłuższy czas wjazd do podziemnego garażu budynku i okolice. W poniedziałek wieczorem policjanci zauważyli, jak skoda wyjeżdża z parkingu. Pojechali więc za autem. Kierujący skodą zatrzymał się na jednej z posesji w pobliskim Józefowie. Przez dłuższy czas policjanci obserwowali również tę posesję. W końcu zdecydowali się wejść na jej teren.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 4 osoby, w tym znanego im dobrze 45-letniego Roberta B. Policjanci znaleźli skodę, jak również inne części samochodowe. Mężczyzna tłumaczył się, że skodę znalazł na drodze do swojej posesji i przepchnął ją do garażu. Policjanci jednak nie dali temu wiary.

Robert B. został zatrzymany i przewieziony do śródmiejskiej komendy. Mężczyzna był wielokrotnie notowany za kradzieże aut. Usłyszał już zarzut kradzieży.

Skoda, jak i pozostałe części samochodowe zostały zabezpieczone przez policjantów, którzy będą sprawdzać, czy Robert B. nie dopuścił się podobnych przestępstw.

{jumi [*9]}

a