sobota, lipiec 13, 2024
Follow Us
środa, 10 kwiecień 2013 14:07

Dokument nt. odpowiedzialnego biznesu Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dokument nt. odpowiedzialnego biznesu www.sxc.hu

Jak co roku opublikowany został raport dobrych praktyk CSR realizowanych przez przedsiębiorców w Polsce.

Po raz kolejny praktyki opisywane w raporcie zostały podzielone według obszarów społecznej odpowiedzialności. Jego autorzy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) podzielili je na podstawie normy PN-ISO 26000, jak:

  • ład organizacyjny
  • prawa człowieka
  • praktyki z zakresu pracy
  • środowisko
  • uczciwe praktyki operacyjne
  • zagadnienia konsumenckie
  • zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Najnowsza edycja dokumentu zawiera opis ponad 260. praktyk realizowanych przez 106 przedsiębiorstw. Jest to liczba porównywalna do danych z poprzedniego raportu z 2011 r. Artykuły ekspertów wypełniające większą część raportu pokazują kwestie odpowiedzialności z różnych perspektyw oraz wskazują trendy na rok 2013. Dokument zawiera także przegląd badań naukowych oraz skrót najciekawszych artykułów, które ukazały się w polskiej prasie nt. CSR. W kalendarium znajduje się przegląd najważniejszych ubiegłorocznych spotkań, akcji, kampanii i konferencji poświęconych CSR.

FOB jest najstarszą i największą organizacja pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, będąca rzecznikiem prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny, czyli biorący pod uwagę wpływ przedsiębiorstwa na środowisko i społeczeństwo. Działa od 2000 r. Obecnie współpracuje z 43. partnerami strategicznymi, do których należą największe firmy działające w Polsce: m.in. Grupa Hotelowa Orbis, Grupa Lotos, KGHM Polska Miedź SA, Microsoft, PKN Orlen, PGNiG S.A., PwC, Procter & Gamble, PZU, RWE Polska, Shell Polska, Siemens, Skanska, Totalizator Sportowy.

Więcej nt. raportu pod linkiem: http://www.mg.gov.pl/node/18027

 {jumi [*9]}

a