niedziela, styczeń 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 09 kwiecień 2013 13:36

Off Plus Camera w Twoim mieście Wyróżniony

Napisane przez Mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W jedenastu miastach w Małopolsce trafi do kin osiem specjalnie wyselekcjonowanych filmów dzięki nowej inicjatywie 6. edycji festiwalu Off Plus Camera. Sprawdźcie na co i kiedy warto wybrać się do kina w swoim mieście!

Miasta i kina, które biorą udział w projekcje „Off Plus Camera w Twoim mieście" to: Bochnia (Kino Regis), Brzeszcze (Kino Wisła), Chrzanów (Kino Sztuka), Dąbrowa Tarnowska (Kino Sokół), Kęty (Kino DK), Krynica-Zdrój (Kino Jaworzyna II), Limanowa (Kino Klaps), Oświęcim (Nasze Kino), Trzebinia (Kino Sokół), Tuchów (Kino Promień) oraz Wadowice (Kino Centrum).

Sobota, 13 kwietnia 2013 r. – „Eksmisja" („Resettlement"), reż. Filip Antoni Malinowski; Polska/ Austria 2012, 80', Sekcja: Oblicza kryzysu - Emerytowane małżeństwo z Poznania zostaje zmuszone do opuszczenia zajmowanego od kilkudziesięciu lat mieszkania. Nie są w stanie opłacić wysokiego czynszu narzuconego przez nowego właściciela kamienicy, a także nie mają pieniędzy na nowe mieszkanie. Wnuk, mieszkający w Austrii, przyjeżdża do nich, żeby wesprzeć ich w trudnej chwili. Przejmująca historia rodzinna jest zapisem dokonujących się w Polsce przemian społeczno-ekonomicznych, ale także świadectwem radykalnej zmiany mentalności, którą najtrudniej zaakceptować przedstawicielom starszego pokolenia.

Niedziela, 14 kwietnia 2013 r. – „Spaghetti Story", reż. Ciro De Caro; Włochy 2013, 90', Sekcja: Nowe Kino Włoskie - Ciro de Caro, reżyser obrazu, opowiada historię czwórki młodych ludzi, którym wydaje się, że utknęli w pewnym momencie swojego życia. Chcą za wszelką cenę zmienić ten stan rzeczy i ruszyć z miejsca. Valerio i Kookie, marzą, że w końcu nadarzy się ich wielka szansa, która pozwoli im na uczucie niezależności. Giovanna i Serena, choć próbują udawać, że są już dorosłe, nigdy nie miały takiego przeczucia, że żyją tak, jakby naprawdę chciały. Kiedy na ich drodze staje Mei Mei, młoda prostytutka z Chin, uświadamia im, że poczcie i wzmocnienie własnej wolności wymaga dużo pracy, zaczynając od tego co kryje się wewnątrz nas samych.

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013 r. – „White Reindeer", reż. Zach Clark; USA 2013, 82', Sekcja: Odkrycia - Suzanne (Anna Margaret Hollyman) wraz ze swym mężem wprowadza się do nowo zakupionego, idealnego domu na amerykańskim przedmieściu. Wszystko byłoby perfekcyjne, gdyby nie... śmierć małżonka natychmiast po przeprowadzce. Świeżo owdowiała Suzanne musi oswoić się z nową sytuacją, co jest tym trudniejsze, że zaczyna odkrywać niespodziewane sekrety z przeszłości męża. Nadchodzące święta na pewno nie będą zwyczajne...

Wtorek, 16 kwietnia 2013 r. – „Play Dead" reż. Shade Rupe, USA 2012, 75', Sekcja: Kino spod ciemnej gwiazdy - „Play Dead" to filmowa wersja off-broadwayowego spektaklu Todda Robbinsa, stanowiącego połączenie iluzji z makabrą. Widzowie wciągani się w mroczną grę, w której scenografia i rekwizyty nie są tym, czym się wydają, a groza przeplata się ze śmiechem. Film, wyreżyserowany przez selekcjonera sekcji Dark Stars Rising przy współudziale legendarnego performera Tellera, jest prawdziwą podróżą w nieznane, której nie wolno przegapić.

Środa, 17 kwietnia 2013 r. – „W sypialni" ,reż. Tomasz Wasilewski; Polska 2012, 78', Sekcja: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Tomasz Wasilewski jest tu zarówno reżyserem, jak i autorem scenariusza. Film opowiada historię czterdziestoletniej Edyty, która umawia się z mężczyznami przez internet, a później usypia ich i rabuje ich mieszkania. Sytuacja ulega zmianie, kiedy bohaterka poznaje młodszego od siebie Patryka. Mężczyzna zaczyna ją fascynować. Jest to odważna, utkana z emocji opowieść, wykazująca się rzadkim w polskim kinie skupieniem na bohaterze. W główne role wcielili się: Katarzyna Herman, Tomasz Tyndyk, Agata Buzek i Mirosław Zbrojewicz.

Czwartek, 18 kwietnia 2013 r. – „The Unspeakable Act", reż. Dan Sallitt; USA 2012, 91', Sekcja: Odkrycia - Napisany i wyreżyserowany przez mieszkającego w Nowym Jorku Dana Sallitta film jest nienachlanym, zabawnym i odważnym zarazem portretem społecznie zakazanego seksualnego marzenia, z którym zmaga się główna bohaterka. Olśniewająca rola Tallie Medel ukazuje skomplikowane życie wewnętrzne głównej postaci, którą obserwujemy w najróżniejszych sytuacjach: od rodzinnych kolacji po trudne sesje psychoanalityczne.

Piątek, 19 kwietnia 2013 r. – „Redlegs", reż. Brandon Harris; USA 2012, 67', Sekcja: From the Gut - Reżyserski debiut Brandona Harrisa, amerykańskiego krytyka filmowego to historia trzech mężczyzn, którzy przyjeżdżają w rodzinne strony na pogrzeb tragicznie zmarłego kolegi. Były aktor Marco, wrażliwiec Willie i agresywny Aaron w ciągu weekendu odnowią przyjaźń, wspomnienia i odwiedzą miejsca z dzieciństwa. Akcja filmu toczy się w rodzinnych stronach Harrisa – Cincinnati w stanie Ohio. Film stawia retoryczne pytanie jak poradzić sobie ze śmiercią bliskich nam osób i nie tylko. Mimo niskiego budżetu produkcja wypada doskonale, zwłaszcza scenariusz oraz gra aktorska młodych wykonawców zasługują na uwagę.

Sobota, 20 kwietnia 2013 r. – „Petunia", reż. Ash Christan, USA 2012, Sekcja: Odkrycia - Niekonwencjonalna nowojorska rodzina pod wodzą rodziców-psychoanalityków przyswaja lekcję o miłości, związkach i bałaganie, będącym nieodłączną częścią życia. Skupiamy się na historiach braci: Charliego, Michaela i Adriana, z których każdy ma inny zestaw obsesji i kłopotów. Związki tworzą się i rozpadają, kłótni jest co nie miara, ale każdy członek rodziny pragnie osiągnąć szczęście mimo wszystko.

www.offpluscamera.com

{jumi [*7]}

a