wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 125.
piątek, 29 marzec 2013 10:25

Pijana jechała z dzieckiem

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijana jechała z dzieckiem KSP

Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali kobietę, która mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie wiozła swojego 4-letniego syna mercedesem.

Na ulicy Banacha najechała na znak drogowy, w wyniku czego samochód dachował. 23-latka nie miała prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Policjanci ruchu drogowego kilka minut po 23:00 zostali wezwani na ulicę Banacha, gdzie miała miejsce kolizja. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierująca mercedesem straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w znak drogowy, a następnie dachowała. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 23-latki ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta nie miała prawa jazdy. W samochodzie przewoziła swojego 4-letniego syna. Funkcjonariusze na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła chłopca do szpitala na obserwację.

Policjanci zatrzymali kobietę. Trafiła ona do komendy przy ul. Opaczewskiej. Śledczy ustalili, że 23-latka była wcześniej zatrzymywana za jazdę pod wpływem alkoholu. Wczoraj usłyszała zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia swojego dziecka. Prokurator zastosował wobec niej dozór – pięć razy w tygodniu - z obowiązkiem przebadania się na alkomacie. Nieodpowiedzialnej matce grozi teraz do 5 lat więzienia.

{jumi [*9]}

 

a