piątek, marzec 31, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/12464.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/12464

Nawrocki

niedziela, 17 marzec 2013 15:51

Wielkanocny Festiwal Beethovenowski Wyróżniony

Napisane przez AM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena odbędzie się w Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Olsztynie i Wrocławiu w dniach 17-29 marca 2013 roku. Będzie się składał z 17. koncertów symfonicznych i kameralnych. W tym roku tematem festiwalu jest "Wzniosłość i entuzjazm".

W niedzielę Festiwal zainaugurowała po raz 10. w Warszawie jego dyrektor Elżbieta Penderecka. Na otwarcie zaplanowano dwa występy - recital fortepianowy macedońskiego pianisty Simona Trpceskiego oraz koncert symfoniczny z utworami patrona festiwalu. Wystąpią trzy światowej sławy zespoły: Belcea Quartet, Artis Quartet i Tokyo String Quartet. Tegoroczny festiwal będzie jedną z ostatnich okazji do posłuchania smyczkowego kwartetu z Tokio, ponieważ zespół kończy działalność. Na jednym z koncertów zaprezentują się młodzi laureaci wielkich międzynarodowych konkursów: kazaski skrzypek Erzhan Kulibajew oraz wenezuelski dyrygent Rafael Payare.

{gallery}12464{/gallery}

Z okazji przypadających w tym roku okrągłych rocznic urodzin Witolda Lutosławskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Krzysztofa Pendereckiego, a także Giuseppe Verdiego i Ryszarda Wagnera w ramach festiwalu odbędzie się kilka koncertów upamiętniających ich twórczość.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, założone i prowadzone przez Elżbietę Penderecką. Pierwsza edycja festiwalu, zorganizowana w 170. rocznicę śmierci patrona, odbyła się w 1997 r. w Krakowie.

http://www.beethoven.org.pl

{jumi [*7]}

Więcej w tej kategorii: « Comedian Harmonists Onyx w Stodole »

a