wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 11 marzec 2013 10:00

Po służbie zatrzymał złodzieja Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po służbie zatrzymał złodzieja KSP

Kierownik dzielnicowych z Targówka, po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży kolczyka. Złodziej został zatrzymany przez policjanta i strażnika miejskiego po krótkim pościgu. Obaj interweniowali będąc po służbie.

Podejrzany trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Interweniujący funkcjonariusze odzyskali skradziony kolczyk, który powrócił do właścicielki. Za to przestępstwo grozi do 5 lat wiezienia.

Piotr K. ukradł kolczyk kobiecie jadącej autobusem miejskim. W chwili, kiedy pojazd zatrzymał się na przystanku, złodziej wykorzystał moment i szybko wybiegł. Za nim ruszył strażnik miejski, który był świadkiem zdarzenia. Jadący za autobusem policjant, zauważył co się dzieje. Natychmiast wybiegł ze swojego auta i ruszył w pościg za mężczyzną. Interweniujący kierownik dzielnicowych z Targówka wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymali złodzieja. Policjant i strażnik miejski byli po służbie. Na pomoc interweniującym przyjechali policjanci z patrolu.

Piotr K. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W komisariacie na Targówku mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w recydywie. Okazało się, że 32-latek już wcześniej był karany za rozboje i pół roku temu opuścił zakład karny. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze ośmiu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Policjant odzyskał skradziony kolczyk, który powrócił do właścicielki. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a