sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 27 luty 2013 10:15

Trzymał arsenał broni w domu Wyróżniony

Napisane przez KGP/Wrocław
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Trzymał arsenał broni w domu fot. KGP/Wrocław

Strzeleccy policjanci wezwani zostali do jednego z mieszkań z powodu awantury domowej. Na miejscu okazało się, że 37-letni mieszkaniec bloku, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, nie tylko wszczął awanturę, ale i zgromadził w swoim pokoju pokaźny arsenał militariów. Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

 

W poniedziałek wieczorem (25.02) oficer dyżurny komendy w Strzelcach Krajeńskich przyjął informację o awanturze domowej. Mieszkaniec jednego z bloków w tej miejscowości, będąc pod wpływem alkoholu, zachowywał się agresywnie i ubliżał domownikom. Na miejscu policjanci szybko poskromili krewkiego domownika. Badanie wykazało, że Arkadiusz M. miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W pokoju zajmowanym przez 37-latka mundurowi odkryli pokaźną kolekcje militariów. Wśród wielu przedmiotów pochodzenia wojskowego znajdowało się ponad 130 sztuk amunicji, zapalniki, dwa pociski artyleryjskie i granaty. Znaleziskiem zajęli się policyjni specjaliści. Po wstępnej ocenie wezwano do Strzelec saperów z jednostki w Stargardzie Szczecińskim. Operacja zabezpieczenia militariów przebiegła sprawnie. Jeszcze tej samej nocy wszystkie odnalezione militaria zostały zabrane z budynku. Teraz śledczy zajmą się ustaleniem źródła, z którego zatrzymany przez policjantów mężczyzna zdobył pociski i amunicję. On sam nie miał jeszcze szansy się w tej sprawie wypowiedzieć – trzeźwieje w policyjnej celi.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji Arkadiuszowi M. grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a