poniedziałek, lipiec 04, 2022
Follow Us
poniedziałek, 25 luty 2013 09:33

Poszukiwany rabuś Wyróżniony

Napisane przez KGP/Katowice
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poszukiwany rabuś fot. KGP/Katowice

Policjanci poszukują mężczyzny, który dokonał kilku napadów na placówki związane z obrotem pieniężnym na terenie województwa śląskiego. Zdarzenia miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jego wizerunek publikujemy za zgodą prokuratorów nadzorujących sprawy.

 

Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach koordynuje działania śledcze prowadzone przez kilka jednostek policji z terenu województwa śląskiego. Sprawy dotyczą napadów na placówki związane z obrotem finansowym. Do pierwszego zdarzenia doszło 27 grudnia 2012 roku, zaś ostatnie miało miejsce w czwartek 21 lutego 2013 roku.

Prawdopodobnie jeden sprawca dokonał w tym czasie siedmiu zuchwałych napadów na terenie Katowic, Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej i Zabrza. Nie zważając na monitoring, mężczyzna wchodził do placówek, zastraszał pracowników przedmiotem przypominającym broń palną, zabierał pieniądze i oddalał się w nieznanym kierunku. Wizerunek mężczyzny zarejestrowany przez kamery monitoringu prezentujemy za zgodą prokuratorów nadzorujących sprawę.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości bandyty, prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt (tel. 32 200 25 65) z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach lub z najbliższą jednostką Policji (tel. 112 lub 997).

{jumi [*9]}  

a