niedziela, luty 05, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 23 luty 2013 14:33

Wieczór Wspomnień i Poezji Pawła Bartlomieja Greca Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wieczór Wspomnień i Poezji Pawła Bartlomieja Greca, w 20. rocznicę jego śmierci, odbędzie się 27 lutego o godzinie 19.00 w klubie Stodoła, na ul. Batorego 10 w Warszawie.

Jak wszystkie spotkania z poezją tego przedwcześnie zmarłego 23-letniego poety - i to zadedykowane jest Hospicjum na Ursynowie.

Wydany w 1995 r. w niespotykanie dużym nakładzie tomik poezji autora "JESTEM" zadedykowany został Hospicjum wraz z dochodem ze sprzedaży. W tym samym roku odbył się w Pałacu Szustra Wieczór Poezji Pawła Bartłomieja Greca i pierwsza publiczna zbiórka pieniędzy na budowane wówczas Hospicjum. Uhonorowaniem tych inicjatyw jest niewątpliwie zadedykowanie jednej z sal w Hospicjum na Ursynowie Pawłowi B. Grec.
Dwa lata temu okładka tomiku "JESTEM" zaistniała jako bilbord zachęcający do wpłat 1% na rzecz Hospicjum. Obecnie organizatorzy przypominają ten bilboard i zachęcają do wpłat na rzecz Hospicjum również w 2013 roku.

W organizację tego Koncertu charytatywnie zaangażowało się wiele organizacji m.in. Stowarzyszenie Polskich Mediów, ZASP, Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej, Klub STODOŁA aktorzy, muzycy, kompozytorzy i piosenkarze.

www.pawełbartłomiejgrec.pl

{jumi [*7]}

 

a