poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 22 luty 2013 09:04

Sex za oceny Wyróżniony

Napisane przez KWP/Wrocław
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sex za oceny freepress

Policjanci Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Wrocław Krzyki-Zachód, zatrzymali mężczyznę – pracownika naukowego jednej z wrocławskich wyższych uczelni, podejrzanego o popełnianie przestępstw na szkodę studentek i doktorantek. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak policjanci wydziału dw. z korupcją dolnośląskiej komendy wojewódzkiej zebrali materiał dowodowy, dokumentujący zaistnienie przestępstw. Zgromadzony dalej materiał pozwolił na wszczęcie w tej sprawie śledztwa. Prowadzone jest ono przez Prokuraturę Wrocław Krzyki-Zachód.

Działania policji i prokuratury dały podstawę do wydania postanowienia o zatrzymaniu osoby podejrzewanej - doszło do niego 19 lutego br. w godzinach rannych, w miejscu zamieszkania mężczyzny.

Zatrzymany jest podejrzany jest m.in. o uzależnianie wykonania czynności służbowej od uzyskania przez niego korzyści osobistej, stosowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, czy też doprowadzanie pokrzywdzonych kobiet podstępem do obcowania płciowego.

Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Wrocław Krzyki-Zachód wystąpiła również do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

{jumi [*9]}

a