czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 21 luty 2013 10:45

Przedwojenna Warszawa w 3D Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Warszawa 1935" to realizowany od niemal czterech lat przez studio efektów specjalnych Newborn film krótkometrażowy, który po raz pierwszy pokaże stolicę Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Film przeniesie widzów na ulice miasta, przedstawiając dokładnie odwzorowaną architekturę przedwojennej Warszawy. Przy tworzeniu projektu wykorzystywano między innymi fotografie dostępne w Archiwum Państwowym Miasta Stołecznego Warszawy.

- Między innymi dzięki tym zdjęciom wiemy, gdzie znajdowały się poszczególne sklepy czy zakłady usługowe- mówi Tomasz Gomoła, pomysłodawca i producent przedsięwzięcia. - Przedwojenna Warszawa to wspaniałe miejsce, wyjątkowy, nieprzemijający duch oraz świadek wielu historycznych wydarzeń. Nikt wcześniej nie podjął się tak rozległego tematu, co z pewnością było dla nas dodatkową motywacją, aby zrealizować ten film – dodaje.

– Efekt pracy przy filmie Warszawa 1935, jaki zobaczyliśmy przeszedł nasze oczekiwania. Dzięki projektowi widzowie będą mogli przenieść się w czasie i stać się na chwilę mieszkańcami Warszawy z 1935 roku.
Zobaczyć kamienice, których już nie ma, wyobrazić sobie stukot dorożek, czy zgrzyt przejeżdżających tramwajów. Powstał nowatorski film w technologii 3D, nie tylko dla pasjonatów historii i varsavianistów- podkreśla Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Trwający 20 minut film " Warszawa 1935" będzie można zobaczyć od 15 marca w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku oraz Katowicach. Został on objęty honorowym patronatem Bogdana Zdrojewskiego, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

http://warszawa1935.pl

{jumi [*7]}

a