piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
środa, 20 luty 2013 09:37

Policjanci zlikwidowali dziuplę Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci zlikwidowali dziuplę fot. KSP

Dziuplę z kradzionymi samochodami namierzyli policjanci ze Śródmieścia w podwarszawskich Ząbkach. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną w styczniu na Żoliborzu mazdę i toyotę avensis, która została skradziona w połowie lutego w centrum.

Na posesji policjanci odnaleźli również część mercedesa i różne podzespoły samochodowe oraz wyposażenie. Zatrzymano złodzieja i pasera jednocześnie – 27 letniego Adama Z.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pracowali nad sprawą skradzionej 14 lutego toyoty avensis. Auto padło łupem złodzieja na Al. 3 maja. Funkcjonariusze przeglądali zapisy z monitoringu i ustalali, kto stoi za kradzieżą. Ustalili operacyjnie, że złodziej prawdopodobnie przyjechał z podwarszawskich Ząbek.

Wczoraj o 6 rano policjanci weszli na teren jednej z posesji w Ząbkach. Na podwórzu wśród innych aut zaparkowana była skradziona w Śródmieściu toyota. Policjanci zaczęli też sprawdzać inne samochody. Ustalili, że częściowo rozebrany mercedes został skradziony 21 grudnia na Targówku. Auto zniknęło z niestrzeżonego parkingu.

Na sąsiedniej posesji, funkcjonariusze namierzyli mazdę CX7 skradzioną z ul. Sybilli na Żoliborzu 13 stycznia. Adam Z. tylko przechowywał u sąsiadów skradziony pojazd. Auta zostały zabezpieczone i wrócą do prawowitych właścicieli.

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilka fotelików dziecięcych, które pochodziły z kradzionych samochodów. Wśród różnych rzeczy znalazły się również inne akcesoria i specjalne przyrządy służące do kradzieży samochodów.

Policjanci zatrzymali 27-letniego Adama Z. Mężczyźnie już przedstawiono zarzuty kradzieży toyoty i paserstwa dwóch kolejnych pojazdów.

Za te czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci planują dalsze zatrzymania.

{jumi [*9]}

 

a