sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 18 luty 2013 10:55

Ukradł 140 tyś złotych

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukradł 140 tyś złotych fot KSP

Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali 26-letniego pracownika banku, który przywłaszczył sobie prawie 140 tys. złotych z konta klienta. Mateusz W. usłyszał w prokuraturze zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat więzienia.


Mężczyzna był zatrudniony w banku jako osoba zajmująca się obsługą klientów indywidualnych. Wykorzystując swoje stanowisko i możliwości bezpośredniego dostępu do dokumentów, przelał pieniądze jednego z klientów na konto swojego kolegi. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w ten sposób przywłaszczył sobie 140 tys. złotych oraz usiłował przywłaszczyć ponad 40 tys. złotych.

Wszystko wyszło na jaw, gdy właściciel rachunku bankowego przyszedł do placówki, aby wypłacić pieniądze. O wszystkim poinformował funkcjonariuszy policji z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Ochoty. Mundurowi zatrzymali 26-letniego Mateusza W. i osadzili w policyjnym areszcie. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej funkcjonariuszom udało się również zatrzymać jego kolegę, który udostępnił Mateuszowi W. własny rachunek bankowy.

Marcin W. usłyszał już zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Natomiast Marcin Ż. odpowie za pomocnictwo. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy.

{jumi [*9]}

a