niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
piątek, 15 luty 2013 09:23

Napadli 60-letnią kobietę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napadli 60-letnią kobietę KSP/Otwock

Najbliższe trzy miesiące spędzą za kratki trafili dwaj młodzi mieszkańcy Otwocka, zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego. Podejrzewani są oni o dokonanie brutalnego napadu na 60- letnią kobietę, której skradli torebkę. Grozi im teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

 

10 stycznia mieszkanka Otwocka wyszła z domu na zakupy. Gdy wracała do domu, podbiegło do niej dwóch mężczyzn. 60-latka została przez nich uderzona i przewrócona, po czym sprawcy używając przemocy wyrwali jej torebkę i uciekli. Poszkodowana kobieta w stanie ciężkim trafiła wówczas do szpitala. Policjanci z wydziału kryminalnego nie ustawali w dążeniu do odnalezienia sprawców tego rozboju. Przed dwoma dniami podczas jednej z interwencji, funkcjonariusze prewencji zatrzymali 19-letnią dziewczynę, która posługiwała się telefonem należącym do 60- latki.

Ten trop doprowadził policjantów do jednego z wynajmowanych mieszkań w Otwocku. To właśnie tu policjanci zatrzymali tu 25 i 22-latka, podejrzewanych o dokonanie rozboju na 60- letniej kobiecie. Sprawa została przekazana do otwockiej prokuratury, która wystąpiła z wnioskiem o zastosowania wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do złożonego wniosku,i jeszcze dziś mężczyźni na najbliższe trzy miesiące trafią do aresztu.

{jumi [*9]}

a