wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
środa, 13 luty 2013 10:02

Dozór i zakaz wstępu na mecze Polonii i Legii

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dozór i zakaz wstępu na mecze Polonii i Legii fot. KSP

Trzech z czterech zatrzymanych wczoraj przez śródmiejskich policjantów mężczyzn będzie raz w tygodniu stawiało się w jednostce policji, by podpisać listę osób dozorowanych. Mężczyźni mają również zakaz wstępu na mecze Polonii i Legi i w tym czasie muszą pojawić się w komisariatach. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku i ataku na pracowników ochrony oraz mienie.

Czterech mężczyzn, którzy brali udział w zamieszkach na stadionie Legii podczas ubiegłorocznych rozgrywek derbowych z Polonią zatrzymali policjanci ze Śródmieścia. Wszyscy odpowiedzą za udział w zbiegowisku połączony z gwałtownym zamachem na pracowników ochrony stadionu i mienie. Do tej pory wytypowano blisko 100 osób, z których ponad 60 osób usłyszało zarzuty za wykroczenia, 14 osobom przedstawiono zarzuty za przestępstwa. Policjanci planują kolejne zatrzymania.

 

Na polecenie śródmiejskiej prokuratury, policjanci weszli o 6 rano jednocześnie do czterech mieszkań na Pradze Południe, w Grodzisku Mazowieckim i Nieporęcie. Funkcjonariusze zatrzymali czterech kolejnych kibiców, którzy wzięli udział w meczu derbowym na stadionie Legii we wrześniu ubiegłego roku. Mężczyźni zostali wytypowani na podstawie zebranego materiału dowodowego.

Policjanci do tej pory wytypowali i ustalili tożsamość blisko 100 osób, które wzięły udział w rozróbach na stadionie Legii. Ponad 60 osób odpowie za wykroczenia popełnione podczas rozgrywki derbowej, m.in. zasłanianie twarzy. Wnioski zostały skierowane do śródmiejskiego sądu.

Funkcjonariusze do tej pory zatrzymali kilkanaście osób, z których 18 usłyszało już zarzuty. Policjanci dalej pracują nad tą sprawą i planują kolejne zatrzymania.

{jumi [*9]}

a