poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 11 luty 2013 09:46

2,5 kilograma amfetaminy zabezpieczone Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
2,5 kilograma amfetaminy zabezpieczone fot. KSP

Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Ożarowie Mazowieckim znaleźli znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 2,5 kg amfetaminy o wartości czarnorynkowej około 125 tys. złotych, wagi elektroniczne, fifkę nabitą marihuaną i puste "dilerki".

Śledczy zatrzymali Maję M. i Szymona L. Oboje odpowiedzą teraz za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.
Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojechali do Ożarowa Mazowieckiego. Tam w jednym z mieszkań mogło dochodzić do handlu narkotykami. Drzwi lokalu otworzyła kobieta, która była zupełnie zaskoczona widokiem policyjnych legitymacji. W chwili wejścia funkcjonariusze zauważyli nieopodal drzwi leżącą na stoliku wagę elektroniczną oraz foliową torebkę z białą sproszkowaną substancją. Przeprowadzone później badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina. Kryminalni zatrzymali Maję M. oraz przebywającego w mieszkaniu Szymona L.

Podczas przeszukania lokalu kryminalni ujawnili i zabezpieczyli łącznie 2,5 kg amfetaminy o wartości czarnorynkowej około 125 tys. złotych. Zabezpieczono również dwie wagi elektroniczne, puste torebki foliowe i fifkę nabitą marihuaną oraz inne mienie na kwotę około 9 tys. złotych. Policjanci przewieźli zatrzymanych do komendy, a następnie osadzili ich w policyjnej celi.

W tym czasie detektywi zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mieszkańcom ożarowskiej gminy zarzutów wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a