środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
piątek, 01 luty 2013 11:42

Kolejna plantacja zlikwidowania Wyróżniony

Napisane przez KGP/Bydgoszcz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejna plantacja zlikwidowania fot. KGP

Policjanci z Bydgoszczy i Tucholi zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 32-letniego tucholanina funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset sztuk roślin w doniczkach, suszące się ziele, ziarna tej rośliny oraz przedmioty służące do jej uprawy. Mężczyzna dzisiaj przed prokuratorem będzie składał wyjaśnienia.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, że na terenie Tucholi może funkcjonować plantacja konopi indyjskich. Wczoraj (31.01) funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Tucholi weszli na teren wskazanej posesji. Tam, w budynku gospodarczym, znaleźli zorganizowaną plantację oraz przedmioty służące do jej uprawy.

Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk roślin w różnej fazie wzrostu (do 2-metrowych krzewów) oraz suszące się już ziele. Oprócz konopi w doniczkach mężczyzna posiadał jeszcze ponad sto ziaren tej rośliny.

Do policyjnej celi trafił właściciel nielegalnej uprawy, 32-letni tucholanin. O zarzutach, jakie usłyszy zatrzymany, zadecyduje dzisiaj prokurator. Zapewne dotyczyć będą naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

{jumi [*9]}

a