wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
piątek, 25 styczeń 2013 12:37

Napadali na staruszki Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napadali na staruszki fot. KSP

Policjanci z Ochoty zatrzymali małżeństwo, które jest podejrzane o napady na starsze kobiety. 45-letni Cezary K. i 39-letnia żona Jolanta typowali swoje ofiary w sklepach, następnie szli za nimi i na klatce schodowej mężczyzna napadał na nie.

W prokuraturze usłyszeli zarzuty popełnienia pięciu rozbojów. Decyzją sądu Cezary K. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu od jakiegoś czasu pracowali nad sprawami czterech rozbojów. Z ich ustaleń wynikało, że sprawcy obserwowali starsze kobiety w sklepach, a gdy widzieli, że mają one na sobie cenne przedmioty, szli za nimi. W momencie, gdy wytypowana ofiara weszła do klatki schodowej bloku była atakowana z zaskoczenia przez mężczyznę. Jego łupem padała głównie złota biżuteria. Sprawca był bardzo brutalny, zadawał uderzenia w tył głowy. Wszystkie pokrzywdzone kobiety, które były w wieku od 70 do 90 lat w wyniku odniesionych obrażeń trafiały do szpitali. Jedna z napadniętych kobiet zmarła w szpitalu.

Zatrzymanie sprawców tych przestępstw stało się priorytetem dla policji. Komendant Rejonowy Warszawa III powołał specjalną grupę funkcjonariuszy do rozwiązania tej sprawy. W trakcie prowadzonych działań zleconych przez powołaną grupę dzielnicowi zatrzymali 45-letniego Cezarego K. i jego 39-letnią żonę. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za oszustwo. Mężczyzna był również w przeszłości karany i odbywał karę pozbawienia wolności za rozboje.

W prokuraturze usłyszeli oni zarzuty popełnienia pięciu przestępstw. Sąd zdecydował wobec mężczyzny o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

{jumi [*9]}

a